Монолітно-каркасне будівництво
Монолітно-каркасне будівництво — являє собою зведення безпосередньо на будівельному майданчику з використанням спеціальних форм (опалубних конструкцій). Це знижує загальну собівартість об'єкту шляхом зменшення логістичних витрат на доставку готових виробів із заводу та значне здешевлення робочої сили.
Конструкції виконані за монолітно-каркасною технологією на 15-20 % легші від збірних, а отже, зменшується кількість матеріалу, необхідна для будівництва фундаменту і, відповідно, знижується сукупна вартість об'єкту. Час спорудження таких конструкцій істотно відрізняється (у менший бік) від тимчасових витрат, які необхідні для зведення цегляних будинків. Крім усього переліченого, показники звуко- і теплонепроникності, у порівнянні з іншими будівельними технологіями, підвищуються в кілька разів.
Монолітні конструкції, перерозподіляючи навантаження, дають рівномірне осідання будинків, що запобігає появі тріщин, і, як наслідок, робить таку конструкцію довговічнішою: термін експлуатації монолітного об'єкта збільшується до 300 років. Усі навантаження в монолітній будівлі передаються на тримальний каркас, тому нема потреби у товстих внутрішніх перегородках. При цьому зовнішні стіни можуть бути виконані з будь-якого матеріалу: цегли, панельних або навісних конструкцій — вони відіграють лише обгороджувальну і теплоізоляційну роль. Будівлі на основі монолітних каркасів не прив'язують архітекторів і проектувальників до певних розмірів і форм оснащення, що дає можливість урізноманітнити проектні рішення.